Rozečtěte své žáky pomocí komiksu!

Registrovat

Chci se registrovat pro odběr školních katalogů.

Objednat

Chci objednat komiksy ze školních katalogů.

Co je projekt Čteme bubliny?

V Nakladatelství CREW chápeme, že v dnešní době interaktivních médií není jednoduché přimět děti ke čtení. Proto přicházíme s možným řešením, jak pomoci učitelům k motivaci dětí směrem ke čtenářství. Přicházíme se školními katalogy komiksů Čteme bubliny!

ZJISTIT VÍCE
Chci se dozvědět více informací.

LISTOVACÍ UKÁZKA
Chci si prohlédnout ukázku z katalogu.

Harmonogram

Školní katalogy komiksů Čteme bubliny vychází dvakrát ročně,
a to v období podzim–zima a jaro–léto.

Vydání Uzávěrka Distribuce katalogů Platnost katalogů
podzim–zima 2024 1. 7. 2024 Srpen 2024 Od 1. 8. 2024 do 31. 12. 2024,
nebo do vyprodání zásob

Proč zvolit k rozečtení dětí právě komiks?

Propojuje obrazy a slova

Díky obrazovému doporovodu si děti lépe dokáží představit děj.

Pomocí jednotlivých panelů rozpohybuje děj

Ve srozumitelném a jednoduchém sledu, podobně jako seriál nebo film.

Obsahuje méně textu než klasická kniha

Která někdy může svým rozsahem odrazovat od čtení.

Propojuje literaturu a oblíbená popkulturní témata

Učí děti pracovat s fantazií

Při představování děje probíhajícího mezi jednotlivými panely.

Baví děti více než souvislý text

Tím tak výrazněji motivuje k dalšímu čtení.

Odpovědi na nejčastější otázky
ke školním katalogům Čteme bubliny

Školní katalogy komiksů Čteme bubliny jsou krokem k odborné veřejnosti, kdy se Nakladatelství CREW snaží reflektovat situaci s chronickým nečtenářstvím dětí.


Komiksy jsou samostatným médiem na pomezí literatury a filmu. Obsahují menší množství textu než klasická kniha a velké množství obrazových vjemů, které děti nutí přemýšlet nad příběhem po vizuální stránce. Díky tomu komiks děti zaujme a nenásilnou cestou je přivádí k pravidelnému čtení.

Katalogy obsahují výběr těch nejlepších komiksů dostupných na našem trhu s tematikou popkulturních a dětmi oblíbených témat. Jedná se o příběhy známých superhrdinů, jako je například Spider-Man, Iron Man, Naruto nebo Wonder Woman. Vedle toho jsou to komiksy ze seriálových světů, jako jsou Simpsonovi, SpongeBob, Pokémon, a také příběhy z počítačových her, například Minecraft a Fortnite. 

Kromě komiksů samotných jsou pro vás v katalozích připravené zábavné a vzdělávací úkoly, které se dají použít pro hravé zpestření vyučování. Najdete v nich i zábavné stripy a další materiály, kterými můžete motivovat své žáky ke čtení a k práci s knihou. 

Pokud máte zájem o odběr katalogů Čteme bubliny, stačí navštívit webové stránky www.ctemebubliny.cz, kliknout na tlačítko REGISTRACE a vyplnit registrační formulář.

Registrace pro odběr katalogů je zcela zdarma, stejně jako katalogy samotné.

Katalogy jsou určené pro žáky vaší školy a jejich rodiče. Objednávky lze vytvořit prostřednictvím školy, nebo odpovědné osoby zvolené školou (pedagog, vychovatel,...). Registrací pod hlavičkou Odpovědná osoba máte nárok na finanční odměnu.

  • Rozhodněte se, jestli objednávky budete chtít vyřizovat jako škola, nebo jestli hromadné objednávky svěříte vámi vybrané odpovědné osobě.

  • Registrujte se pro odběr katalogů skrze formulář na stránkách www.ctemebubliny.cz pod tlačítkem REGISTROVAT. Nezapomeňte vybrat možnost registrace (Registrace školy, Registrace odpovědné osoby).  Po tomto kroku vám přijde informační e-mail o úspěšné registraci (s přihlašovacími údaji) pro odběr katalogů Čteme bubliny. 

  • Jakmile budete vědět požadovaný počet katalogů, přihlaste se na stránkách www.ctemebubliny.cz pomocí tlačítka PŘIHLÁSIT (využijte údaje z registrace) a zadejte počet požadovaných katalogů. Počítejte vždy s jedním katalogem na jednoho žáka. Požadovaný počet katalogů můžete vyplnit rovnou i při samotné registraci.

  • Vaše objednané katalogy dorazí na vámi zadanou adresu dle harmonogramu expedice školních katalogů, který naleznete na stránkách www.ctemebubliny.cz

  • Poté, co dorazí vaše katalogy, rozdejte je žákům a počkejte, až vám žáci přinesou rodiči podepsané objednávky. 

  • Na stránkách www.ctemebubliny.cz pod tlačítkem KOMIKSY objednejte konkrétní komiksy podle obdržených objednávek (ideálně souhrnně za celou třídu či větší skupinu).

  • Poté, co komiksy dorazí na vámi zadanou adresu, rozdělte je žákům dle objednávek a vyberte od nich hotovost. 

  • Zaplaťte fakturu, kterou obdržíte s dodávkou komiksů.

  • Pro objednávku komiksů můžete také využít online katalog, který naleznete v sekci Tištěné katalogy. Tento PDF katalog můžete sami vytisknout nebo rovnou poslat rodičům vašich žáků. To vám umožní dělat více objednávek z jednoho ročníku katalogů, případně jej můžete využít v tu chvíli, kdy jste si nestihli objednat tištěné katalogy.

Katalogy zašleme na adresu vaší školy uvedenou v registračním formuláři dle výše uvedeného harmonogramu.


Ano, odpovědné osobě bude náležet finanční odměna. Pro více informací nás prosím kontaktujte na info@ctemebubliny.cz.

Ano, komiksy bude možné pořídit za velmi výhodné ceny, slevy se budou pohybovat od 20 do 50 % oproti doporučené maloobchodní ceně.

Při objednávce v minimální hodnotě 800 Kč bude poštovné zcela zdarma. V opačném případě bude potřeba k objednávce připočítat poštovné ve výši 89 Kč (Česká pošta, balík do ruky, platné jen pro ČR).


POZOR! Pokud jste objednali komiksy z posledního katalogu, budou vaše objednávky do 800 Kč bez poštovného.

Je to tak! Jako poděkování za registraci od nás společně s katalogy dostanete balíček v podobě komiksových magazínů Simpsonovi. Můžete jimi odměnit své žáky nebo je uložit ve školní knihovně.

Neváhejte nás kontaktovat na info@ctemebubliny.cz. Rádi vám odpovíme na všechny vaše otázky!